PAKPOLAND Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 87-853 KRUSZYN, ul. Szybowcowa 1, NIP: 888-000-41-28
Śledź nas w social media

Folia termokurczliwa – ekologiczna – biodegradowalna i kompostowalna

Biodegradacja tworzyw i kompostowanie mogą wpłynąć na pozytywną zmianę środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na składowiskach odpadów. Pozyskany w ten sposób kompost może być wykorzystany m.in. w rolnictwie jako nawóz lub materiał do rekultywacji zdegradowanych terenów przemysłowych.

Folia termokurczliwa – najlepszym i najtańszym uniwersalnym materiałem opakowaniowym (taśmy, rękawy, półrękawy)

  • Najczęściej wybieranym i uniwersalnym materiałem opakowaniowym jest folia LDPE termokurczliwa. Może być powszechnie stosowana do pakowania wszelkich produktów o dowolnych kształtach. Jest najtańszym i najbardziej efektywnym materiałem opakowaniowym. Folia ta jest zgrzewalna i produkowana jako jedno lub wielowarstwowa w postaci taśm, rękawów lub półrękawów. Nasza firma stosuje oryginalne i najlepsze surowce o wysokiej jakości pochodzące głównie z renomowanej firmy Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.
  • Folia termokurczliwa charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, kurczliwością i przeźroczystością. Jest zgrzewalna co pozwala za szczelne opakowanie i zamknięcie produktu. Stosowana jest w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, budownictwie logistyce…
  • Powyższe cechy determinują wybór opakowania produktów ze względu na walory estetyczne, optyczne, właściwości fizykochemiczne, szybkość, trwałość i koszt pakowania (kanistry, pojemniki, butelki, słoiki, puszki, kartony, inne produkty…)
  • Wykonujemy również folie modyfikowane znacznie cieńsze od tradycyjnych, które posiadają lepsze właściwości mechaniczne, dzięki czemu tą samą masą folii można zapakować więcej towarów, a to pozwala na zaoszczędzenie nawet do 30% kosztów opakowania. Przykładowo dotychczas stosowana folia termokurczliwa o grubości 0,07 mm może być zastąpiona folią o grubości 0,05 mm przy zachowaniu dotychczasowych właściwości mechanicznych.
  • Folia termokurczliwa modyfikowana w kierunku obniżenia temperatury zgrzewania i obkurczania istotnie obniża również koszty zużycia energii elektrycznej a także stanowi lepsze zabezpieczenie przeciwpożarowe przy pakowaniu substancji i materiałów łatwopalnych w tunelach obkurczających. Oprócz korzyści ekonomicznych w pakowaniu warto zauważyć pozytywny efekt środowiskowy bowiem w skali globalnej wpływa to na niższy popyt tworzywa na rynku.

Zapraszamy do obejrzenia filmu pokazującego przykładowo produkcję folii termokurczliwej i opakowaniowej w naszej firmie:

Właściwości techniczne: 

  • Szerokość: od 5 cm do 210 cm;
  • grubość: od 0,025 mm do 0,20 mm.
  • Wymagania dodatkowe: kurczliwość: naprężenie zrywające: perforacja: do uzgodnienia z Odbiorcą.
  • Kurczliwość folii może być ustalana z Odbiorcą. Wzdłużna w granicach od 25 – 40% i poprzeczna nie więcej niż 20%.
  • Pakowanie: Folia nawijana jest na tuleję (rolkę, gilzę) o średnicy 76 mm i owijana w folię polietylenową LDPE lub w inny uzgodniony z Odbiorcą sposób. Zbiorczo układana i pakowana jest na paletach.