PAKPOLAND Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 87-853 KRUSZYN, ul. Szybowcowa 1, NIP: 888-000-41-28
Śledź nas w social media

Folia Opakowaniowa HDPE

Folia HDPE – posiada dużą wytrzymałość mechaniczną i sztywność.

Produkujemy folię HDPE w postaci rękawa, półrękawa oraz taśmy o grubościach od 0,007 mm do 0,1mm (7-100 µ) i szerokości od 100 mm do 1000 mm.

Folia HDPE posiada dużą wytrzymałość mechaniczną i sztywność.

Może być barwiona na dowolny kolor.

W porównaniu do folii LDPE jest jednak mniej elastyczna. Folie HDPE wyróżniają się na tle folii LDPE mniejszą przeźroczystością.

Folia HDPE wykonana jest polietylenu o wysokiej gęstości.

Polietylen o dużej gęstości HDPE ma szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu m.in. do produkcji: opakowań, folii, pojemników, armatury, beczek etc. Stosowany jest do produkcji opakowań mleka, soków, wody i in. produktów chemicznych, użytkowych czy gospodarstwa domowego.

HDPE (ang. high density polyethylene), oznacza polietylen o dużej gęstości, zaś

LDPE (ang. low density polyethylene) oznacza polietylen małej gęstości.

Różnica wymienionych tworzyw polega na odmiennej budowie chemicznej. LDPE jest tworzywem przeźroczystym i elastycznym. HDPE jest tworzywem bardziej matowym niż LDPE. Wykonana z HDPE folia posiada lepsze właściwości wytrzymałościowe aniżeli folia LDPE, wykazuje większą sztywność – szeleści , podczas kiedy folia LDPE jest  bardziej miękka.

Folia HDPE posiada lepsze właściwości barierowe (ochronne) w stosunku do folii LDPE. Barierowość folii oznacza zdolność izolowania przepuszczalności par i gazów.

Przykładowo:

  • HDPE wykazuje czterokrotnie niższą przepuszczalność tlenu (O2) i dwutlenku węgla (CO2) aniżeli LDPE.
  • HDPE wykazuje czterokrotnie niższą przepuszczalność tlenu aniżeli LDPE.
Materiał gęstość g/cm3 Temp. topnienia Moduł sztywności rozciągania MPa Przepuszczalność pary wodnej

g/m2 ·24 h

LDPE 0,921 – 0,925 111 220-250 17,7[1]
HDPE 0,946 – 0,965 133 >1000 5,9[2]

Temperatura wytłaczania HDPE: 200 – 230oC

Zarówno LDPE jak i HDPE są tworzywami obojętnymi, to znaczy że nie wchodzą w reakcję z innymi substancjami, i z tego względu mogą stanowić bezpieczne opakowania pod względem sanitarno epidemiologicznym. Mogą być stosowane do pakowania środków spożywczych.

Folia HDPE i LDPE ze względu na swoje właściwości może być stosowana do produkcji opakowań dla  wyrobów medycznych, farmaceutycznych, a także spożywczych. Są to tworzywa doskonale nadające się do recyklingu.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji folii i opakowań, gwarantujemy wysoką jakość produktów, krótkie terminy realizacji zamówień, solidne zasady współpracy, krótkie terminy realizacji zamówień. Posiadamy atesty i certyfikaty jakości.

[1] przy temperaturze 40°C i wilgotności 90%.

[2] przy temperaturze 40°C i wilgotności 90%.

Proponujemy obejrzenie filmu naszej produkcji HDPE: