PAKPOLAND Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 87-853 KRUSZYN, ul. Szybowcowa 1, NIP: 888-000-41-28
Śledź nas w social media

Folia rolnicza i ogrodnicza

Folia rolnicza i ogrodnicza biało czarna – dedykowana do upraw, kiszenia roślin, okrywania silosów

Rolnictwo i ogrodnictwo:

  • folia do upraw np. biało-czarna,
  • Folia kiszonkarska,
  • folia stretch do owijania produktów,
  • folia do produkcji grzybów (pieczarek, boczniaka),
  • folia do uszczelnień i rekultywacji składowisk odpadów,

Folia kiszonkarska stosowana jest do okrywania lub wykładania silosów, pryzm, kopców, hałd.  Może być stosowana m.in. do: kiszenia roślin pastewnych, do okrywania kopców z produktami rolnymi (warzywa, ziemniaki… ), a także do okrywania lub wykładania zbiorników, osadników, gnojników itp. Folia rolnicza może być również stosowana do produkcji grzybów (pieczarki, boczniak…). Folia kiszonkarska umożliwia utrzymywanie odpowiednich warunków materiału poddawanego kiszeniu, w szczególności poprzez zapewnienie właściwej temperatury i wilgotności. Przykrycie silosu folią chroni kiszony materiał przez dostępem powietrza i wody, a także przed ulatnianiem się z obszaru kiszonego dwutlenku węgla (CO2), który tworzy się w czasie fermentacji substancji organicznych, co usprawnia proces kiszenia, a także zabezpieczenia kiszonki przez zepsuciem. Folia kiszonkarska może zawierać także stabilizatory UV, których zadaniem jest ochrona kiszonego materiału przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Stabilizatory UV mają równoważyć procesy fotochemiczne poddawane działaniu promieni słonecznych.

Folia biało czarna zwiększa optymalizację procesu kiszenia ze względu na to, że jej biała warstwa stanowi funkcję ochronną odbijając promienie słoneczne, przez co obniża temperaturę wewnątrz silosu, zaś warstwa czarna pozwala na utrzymywanie właściwej temperatury we wnętrzu kiszonki.

Wielowarstwowa folia kiszonkarska produkowana przez firmę Pakpoland jest elastyczna, wytrzymała i odporna chemicznie, a także mechanicznie.

Silosy kiszonkarskie wykładane są również bezbarwną folią podkładową o grubości 40 µm (0,04mm), którą układa się na ścianach silosu lub na jego podłożu, co zabezpiecza koszony materiał przed powietrzem jak również wodą.

Biało czarna folia kiszonkarska jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem w procesie kiszenia produktów rolnych, ze względu na wyżej opisane właściwości.

METADATA-START